تمرینات ای ام اس بر افراد چاقی که عمل جراحی معده داشته اند باعث افزایش ظرفیت حرکتی آن ها (افزایش توانایی در راه رفتن)، کاهش بی ام آی و توده چربی، افزایش اکسیژن رسانی، افزایش عملکرد خودکار قلب، تنظیم فشار خون، ضربان قلب و در نهایت سلامت قلب می گردد.

حس بیست اولین مرکز ایکسبادی در کرج در مورد اثر بخشی تمرینات EMS مقاله زیر را برای شما گردآوری کرده است.

تا بتوانیم به عنوان بهترین باشگاه ایکس بادی در کرج از نگاه شما مطالب علمی روز در مورد EMS را در اختیار شما قرار دهیم تاشما 

ایکس بادیکرج را به صورت علمی دنبال کنید.

 

چاقی با محدودیت های حرکتی و تضعیف عضلات، ناهنجاری قامتی و همچنین تضعیف قلب همراه است. ضربان قلب ضعیف و نامنظم در اثر التهاب ناشی از چاقی، ناتوانی در انجام فعالیت های روزانه بدلیل تحلیل عضلات از دیگر عوارض چاقی هستند.

از سوی دیگر تمرینات ورزشی به عنوان یکی از بهترین مداخلات درمانی علاوه بر تقویت قلب اثرات سودمندی بر کاهش وزن و ظرفیت های عملکرد حرکتی افراد دارد. همچون بسیاری دیگر از افراد که قادر نیستند به خوبی فعالیت ورزشی انجام دهند یا در انجام تمرینات با مشکل مواجه هستند تمرینات EMS بسیار سودمند است.

استفاده از EMS علاوه بر کمک به اجرای تمرینات، سبب افزایش علاقه آن ها به تمرینات ورزشی می گردد. با این حال تمرینات ورزشی در این افراد باید با نظارت و با شدت کم انجام پذیرد.

محققان برزیلی اخیراً نشان دادند که تمرینات ای ام اس بر افراد چاقی که عمل جراحی معده داشته اند باعث افزایش ظرفیت حرکتی آن ها (افزایش توانایی در راه رفتن)، کاهش BMI و توده چربی، افزایش اکسیژن رسانی، افزایش عملکرد خودکار قلب، تنظیم فشار خون، ضربان قلب و در نهایت سلامت قلب می گردد.

این گزارش نشان می دهد تمرینات ورزشی از اهمیت بسیار بالایی برای افراد چاق حتی پس از عمل جراحی دارد مخصوصاً اگر سریعاً پس از عمل جراحی بای پس معده انجام گردد.

  

 

 

مترجمین:

 

دکتر جلال طاهرآبادی 

• دکتری تخصصی فیزیولوژی عصب و عضله

• فارغ‌التحصیل ممتاز دانشگاه سراسری 

• عضو بنیاد ملی نخبگان 

• متخصص بدنسازی و تناسب اندام 

 

سینا عبدالملکی 

• کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزش 

• کار افرین حوزه ورزشی 

• صاحب برند مجموعه های سینا جیم و حس بیست 

• مربی رسمی فدراسیون بدنسازی 

• عضو اسبق تیم دو ومیدانی دانشگاه آزاد 

 

 

Effects of Whole-Body Electromyostimulation Associated with Dynamic Exercise on Functional Capacity and Heart Rate Variability After Bariatric Surgery: a Randomized, Double-Blind, and Sham-Controlled Trial/Obesity Surgery (2020) 30:3862–3871